Výroba dřevěných staveb

Srubová stavba

Je to ideální varianta pro člověka, který chce žít v souladu s přírodou a být obklopen masivní kulatinou. Bohužel, vzhledem ke složitosti výroby a nutnosti  dodržení všech konstrukčních detailů stavby, musí být přesně a trvale rozvržena dispozice stavby před začátkem. Jakákoliv následná změna už není možná anebo bude již navždy viditelná. Ke stavbě srubových domů používáme výhradně ručně odkorněné smrkové klády o středového průměru 350 – 400 mm. Ruční odkornění má dvojí výhodu. Jednak nenarušuje povrchovou vrstvu klády a dřevo má tedy delší životnost a zároveň každá kláda zůstává jedinečným tvarovým originálem s větší estetickou hodnotou. Srubová stěna vyrobená ručním způsobem ze surové kulatiny během prvních pěti let seschne a zmenší svou výšku zhruba o 6 cm na jeden metr výšky stěny. Jde o normální jev, kterému se nesmí nijak bránit. Je nutno se mu konstrukčně přizpůsobit tak, aby nedocházelo ke stavebním vadám. Součástí srubových domů je množství prvků, které nezmění svoji výšku (zděné interiérové příčky, komín, schodiště, podpěrné sloupy, konstrukce oken a dveří…), tyto konstrukce se vždy musí vhodným způsobem dilatačně oddělit od srubových stěn, které svoji výšku měnit budou. Po přivezení kulatiny do našich prostor jsou všechny klády pečlivě ručně odkorněny a následně naimpregnovány proti dřevokazným škůdcům. Takto připravená kulatina se sroubí podle projektu v našich výrobních prostorech. Poté se očísluje a po převzetí hrubé stavby zákazníkem se dům rozloží na jednotlivé klády a převeze na místo stavby. Montáž srubové konstrukce pak probíhá na připravenou základovou desku, ve které už musí být připravené vyústění všech potřebných instalací. Na utěsnění vodorovných spár mezi kmeny u srubových domů používáme komprimované paměťové pásky, které mají tvarovou paměť. Tyto pásky neustále pracují, tedy nabývají nebo se stlačují podle pohybu jednotlivých klád. Prostor mezi pásky se vyplní přírodní izolací dle požadavků zákazníka. Po namontování stavby včetně kompletní střechy  se doporučuje srubový dům nechat cca. 1 rok samovolně vysychat.  Tyto stavby se staví z mokré kulatiny a okamžité uzavření stavby a nadměrné přetápění v zimních měsících by způsobilo rychlejší vysychání, což by mohlo zapříčinit tvorbu větších výsušných trhlin.

Norská rámová stavba

Systém této výstavby dle našeho názoru dokonale vyplňuje mezeru ve výrobě dřevěných domů u nás. Konstrukce této stavby oproti srubovým domům dovoluje téměř jakýkoliv rozměr, tvar a členění stavby. Vnitřní příčky zabírají v prostoru méně místa a jsou ideální pro instalaci veškerých rozvodů. Navíc obvodové stěny, stropy a podlahy lze zaizolovat téměř jakoukoliv šířkou izolace a tak tyto stavby jako jedny z mála dokážou vyhovět i těm nejpřísnějším tepelně izolačním požadavkům bez toho, aby člověk přišel o krásu a pocit, že bydlí v pravém dřevěném domě. Hlavně proto, že v případě požadavků může být stavba postavena jen z přírodních materiálů. V případě této stavby se vyrobí dle projektu v našich výrobních prostorech jen spodní konstrukce, vrchní konstrukce, profilové sloupy a konstrukce střechy. Poté se prvky očíslují a po převzetí hrubého skeletu zákazníkem se konstrukce rozebere na jednotlivé trámy a převeze na místo stavby. Montáž této stavby pak probíhá na připravenou základovou desku, ve které už musí být připravené vyústění všech potřebných instalací. První se postaví hrubá konstrukce domu s kompletní střechou a až potom se dělá vnější stěnové opláštění z masivních profilových prken. Jakmile je dům z venku dokončen a chráněn před nepřízní počasí, začnou se dělat vnitřní dispozice. V tuto chvíli je možnost oproti srubovému domu v případě  potřeby částěčně upravit dispozice a přesně určit vyústění instalací, aby vyhovovaly vašim potřebám a požadavkům. Je také možné dodatečně řešit a vybírat materiály na opláštění vnitřních stěn domu. U této konstrukce lze víceméně použít jakýkoliv v dnešní době dostupný materiál, který se vám bude líbit a bude splňovat potřebné požadavky. Po konečném výběru obkladových materiálů se dokončí vnitřek domu, dodělají se instalace a dům je připraven k nastěhování.

Travnaté střechy

Vzhledem k našemu několikaletému působení v Norsku jsme našli velkou zálibu v travnatých střechách. A tak nabízíme našim zákazníkům i tento v Čechách neobvyklý způsob krytiny. Travnaté střechy, nejen že velmi dobře esteticky doplňují dřevostavby všeobecně, ale jsou pro ně velmi prospěšné hlavně vzhledem ke své velké váze. Váha této krytiny brání dřevu negativně pracovat a pomáhá držet všechny spoje stále těsné. Zároveň funguje jako další izolace. Ovšem stejně jak dřevěný dům tak i travnatá střecha musí být vybrána především s citem a ohledem na okolí, aby zapadla do krajiny a nepůsobila jako kýč.

Doplňková výroba

Kromě velkých staveb se snažíme pro naše zákazníky realizovat i menší stavby a doplňky jako: pergoly, garážové stání, zahradní sezení, schodiště, zábradlí, vrata, terasy, postele, houpačky a mnoho dalších, bez kterých by nebyl ten pravý domov domovem. Některé z našich realizovaných doplňků najdete v galerii. V případě, že v naší galerii nenajdete nic, co by vás zaujalo. jsme schopni pro vás vytvořit cokoliv přímo na míru vašim požadavkům.

Přírodní izolace

Vzhledem k tomu, že dřevo je přírodní materiál, snažíme se i všechny zbylé potřebné izolace ke stavbě domu použít přírodní. A proto ke každé naší stavbě nabízíme komplet přírodní izolace. V dnešní době je možností mnoho: od izolace z ovčí vlny, přes konopné, lněné, dřevovláknité až po izolace volně rostlé v přírodě. Bohužel je pravdou, že některé přírodní materiály mohou být i několikrát dražší než obyčejné volně dostupné minerální izolace. Ale dle našeho názoru je to investice, která se vyplatí a neodmyslitelně k dřevěnému domu patří.

Projekty a stupně dokončení

Naše stavby vyrábíme v různých stupních dokončení od  hrubé stavby až po stavbu na klíč. Záleží na dohodě a požadavcích zákazníka. K našim stavbám zajišťujeme i projektovou dokumentaci se všemi ostatními náležitostmi pro stavební povolení. Také jsme schopni zajistit pro Vás stavební povolení jako takové.

Životnost a údržba

Dřevěné stavby mohou při správné a přitom nenáročné údržbě sloužit po staletí. Abychom prodloužili jejich životnost a vzhled, provádíme preventivní povrchové ošetření dřeva bezbarvými impregnačními prostředky, které zamezují působení dřevokazných škůdců. Pro konečnou povrchovou úpravu dřeva v interiéru staveb doporučujeme použít přírodních olejových nátěrových hmot. Na vnější plochy se nejčastěji aplikují přírodní olejové barvy s pigmentem a ochranou proti UV.

Cena staveb

U všech našich staveb přizpůsobujeme vše přáním našich zákazníků a proto nedisponujeme žádnými typizovanými projekty. Každou zakázku řešíme individuálně a proto je naše stavba vždy originálem. Cena našich staveb se odvíjí zejména od velikosti, složitosti a od celkového řešení objektu. Zákazník má u kalkulace možnost zcela individuálně určit použité materiály a různé varianty stádia dokončení. Přesné cenové kalkulace zpracováváme zdarma na základě projektové dokumentace.

Právě realizujeme - dřevěné stavby

Lokalita:

Velikost: 24

Přibližná cena: 925.000 ,- Kč

Prohlédnotu

Lokalita:

Velikost: 18+18

Přibližná cena: 750.000 ,- Kč

Prohlédnotu

Lokalita:

Velikost: 24

Přibližná cena: 599.000 ,- Kč

Prohlédnotu

Lokalita:

Velikost: 18+18

Přibližná cena: 1.050.000 ,- Kč

Prohlédnotu

Lokalita:

Velikost: 24

Přibližná cena: 925.000 ,- Kč

ProhlédnotuDoporučujeme